המדריך למכשירי שמיעה זעירים

מכשירי שמיעה זעירים

הרכבת מכשירי שמיעה היא צורך אבל לפעמים המראה החיצוני יכול להרתיע את אלו שצריכים אותם. אצל רבים ישר עולה האסוציאציה של המכשירים הישנים, הגדולים ובעיקר הבולטים אלו שהיו של הסבא והסבתא שלנו, אבל מסתבר שהיום זה שונה לגמרי. היום יש את המכשירים המזעריים, המכשירים הקומפקטיים ובעיקר הבלתי נראים. הם לא רק פותרים את בעיית הנראות אלא גם איכותיים, נוחים לשימוש, מתקדמים טכנולוגית וניתנים להרכבה והורדה בקלות ובמהירות.

קצת על מכשירי השמיעה הקומפקטיים

יש מכשירי שמיעה רבים והקומפקטיים גם הם חלק מהמגוון הקיים, הם נכנסים ישירות לתעלת השמיעה ולכן לא נראים חיצונית. בגלל שהם “יושבים” בתעלת האוזן צריך שהם יתאימו אנטומית ולכן מבצעים התאמה שלהם לפני הזמנתם, ולאחר שמתאימים אותם ומכינים אותם למזמין כל מה שצריך הוא לכייל את הווליום בהתאם לצרכי המשתמש.

 

סוגים שונים של מכשירים הקטנים.

יש כמה סוגים של מכשירי שמיעה מומלצים זעירים ששונים האחד מן השני בצורה ובגודל:

CIC – Completely in the canal

זהו מכשיר שמתאים לירידות שמיעה קלות עד חמורות, מכשיר מצוין לאלו שמחפשים את הנסתר מכיוון שניתן לראות אותו רק כשמביטים ישירות לתעלת האוזן. הוא מתאים לרוב תעלות האוזניים גם אלו שיש להם תעלות צרות, וזה נחשב למכשיר הפופולארי ביותר בקטגוריה הזו.

ITE – In the ear

מכשיר פחות נפוץ, בעיקר כי הוא לא נסתר ומכסה את כל האוזן.

ITC – In the canal

זהו מכשיר קטן עד בינוני מה שאומר שהוא לא בולט החוצה מתעלת השמיעה, אך הוא בהחלט נראה לעין בקלות יחסית. הוא מתאים לבעיות שמיעה חמורות ולקהל המבוגר שמעדיף שלא להתעסק עם חלקי מכשירי שמיעה זעירים.

IIC – Invisible in the canal

 

זהו מכשיר שנחשב לקטן ביותר מבין הדגמים השונים. הוא נכנס עמוק לתוך תעלת השמיעה ולכן לא רואים אותו, אך הוא לא מתאים לכל אחד, בעיקר לאלו שיש להם תעלה צרה. החיסרון שנוסף שלו הוא שהוא מתאים מקסימום לירידות שמיעה בינוניות ולא יותר מזה.

 קצת על מכשירי השמיעה הקומפקטיים של מיני סאונד.

ההתמחות של חברת מיני סאונד היא בהפצה של מכשירי שמיעה זעירים, זאת כחלק מפעילות כוללת של מכירת כל מכשירי השמיעה הקיימים. היא משווקת את החברות המובילות בעולם ואת דגמי 2019 שהם מכשירים תוצרת גרמניה, מכשירים באיכות גבוהה עם יכולת סינון רעשים מרשימה במיוחד. כל מכשיר מיוצר בהתאם לדרישות ספציפיות והנה קצת מידע על מה שמייחד את מכשירי השמיעה הקומפקטיים:

  1. הבנה של הדיבור: לא מספיק לשמוע אלא צריך גם להבין מה הצד השני מדבר ובשביל זה צריך מכשיר שמזהה את הברות הדובר, מסנן את הנאמר מרעשים אחרים, מזקק ומבהיר את המילים. בדיוק בשביל זה קיימים המכשירים הללו שאנו משווקים
  2. המכשירים שלנו הם מכשירים שפותרים את בעיית הנראות לרבים. הם הקטנים בעולם והם לא בולטים מהאוזן, והדרך היחידה לזהות אותם היא רק עם התמקדות בתעלת השמיעה.
  3. שימוש נוח – אין כפתורים בולטים ואין צורך לדעת לתפעל אותם, כל מה שצריך הוא להרכיב אותם והם כבר יתאימו את עצמם לסביבה.
  4. פתרון לטנטון – למי שסובל מטנטון (צפצופים באוזניים) המכשירים הללו הם הפתרון המושלם עבורו. הם משדרים בפאזה הפוכה לזו של הטנטון ומחלישים עד מעלימים אותו לגמרי.
  5. טכנולוגיה מתקדמת – המכשירים שלנו עובדים בטכנולוגיה החדשנית COSMA מה שאומר שהם סורקים צלילים בסביבה בתוך חלקיקי השנייה. הם מזהים סוגים רבים של רעשים ויש להם 12 מנגנוני זיהוי שלהם.
  6. מתאימים לטווח רחב של משתמשים – לא משנה אם ירידת השמיעה שלכם קלה או חמורה, אם אתם פעילים יותר או פחות, המכשירים של נו מתאימים לכם.

מחירים מכשירי שמיעה זעירים

כמובן שמחירי המכשירים שלנו תלויים באיכות ובטכנולוגיה שלהם כמו גם בפרמטרים אחרים. אם ניקח את טווח המחירים שלהם לאחר הנחה של קופות החולים נוכל לראות ש:

  • מכשירי שמיעה ברמה בסיסית – יעלו עד 2000 ₪
  • מכשירי שמיעה ברמה בינונית – 2000 – 5000 ₪
  • מכשירי שמיעה ברמה גבוהה – 4000 – 10000 ₪

איך ניתן לקבל מכשירי שמיעה זעירים?

שלא כמו מכשירי השמיעה המגושמים יותר והישנים יותר, מכשירי השמיעה הזעירים הם לא “מוצר מדף” או במילים אחרות, אי אפשר לקנות אותם סתם ככה בלי הזמנה מראש והתאמה למידות. התאמה כזו עשויה לקחת כמה שבועות מכיוון שיש צורך להעתיק את תעלת האוזן של הלקוח ובהתאם לבנות את המכשיר. יש אומנם מכשירים שנכנסים לתעלת האוזן בגדלים אוניברסליים שניתן לקנות מעכשיו לעכשיו, אבל הם אל נסתרים מספיק וחוויית השימוש בהם לא תהיה כמו מכשירים שמזמינים אישית ומתאימים אותם.

איך הם עובדים?

מכשירי שמיעה קומפקטיים דומים למכשירי שמיעה גדולים שמורכבים על האוזן בפעולתם. יש בהם מגבר, מעבד, מיקרופון, רמקול ופילטר ששומר על המכשיר מלכלוך. הם נכנסים לתוך תעלת השמיעה ויש להם חוט קטן שבולט החוצה איתו ניתן להוציא אותם מהאוזן בתום השימוש, והוא לא יכול להיבלע בתוך האוזן כך שאין מה לדאוג. במכשירים הללו יש סוללה שמספיקה ל-5-9 ימי פעולה והיא מתריעה לפני שהיא עומדת להיגמר.

תחזוקה של מכשירי שמיעה הקטנים

אז איך מתחזקים מכשירי שמיעה כאלו? הרי המכשירים הללו מונחים בתוך האוזן כך שהם חשופים לשעווה וללכלוך של האוזניים כל מה שצריך הוא להחליף להם פילטר פעם בחודש או לנקות אותו, ואת זה עושים עם רכישת ערכת ניקוי ממכון השמיעה. אין ספק שהמכשירים הללו פרקטיים בכל מובן, קל לתפעל אותם, קל לתחזק אותם ונוח להרכיב אותם, ולאיכות החיים שהם מספקים אין תחליף, בעיקר ליכולת שלכם להסתוות באוזן.