חמש דרכים לשמור על מכשיר השמיעה שלכם

תחזוקה של מכשירי שמיעה

רכישה של מכשיר שמיעה למי שסובל מירידת שמיעה זו החלטה גדולה וחשובה. כשאנו בוחרים במכשיר שלא רק שמאפשר לנו לתקשר טוב יותר עם הסובבים אותנו, אלא גם מבטיח שנהנה יותר מסיטואציות יומיומיות, בהחלט חשוב לנו לדעת שהוא יאריך ימים ויישמר בצורה טובה ככל הניתן. תוחלת החיים של מכשיר שמיעה איכותי היא בין שלוש לשבע שנים בממוצע. חשוב לדעת שישנם משתנים רבים שישפיעו בסופו של דבר על תוחלת החיים של המכשיר השמיעה שלכם, אך בידיכם צעדים פשוטים וחשובים שיעזרו לכם לשמור עליו ועל תקינותו לשנים ארוכות:

נקו בעצמכם את מכשיר השמיעה שלכם

מכשירי השמיעה בשימוש יומיומי חשופים לאבק, לחות, שעוות אזניים ולשמנים הטבעיים שמפיק עורנו. בנוסף, הם חשופים לפגעי מזק האוויר כמו שמש חזקה או גשם במקומות מסוימים. כאשר תקבלו את מכשיר השמיעה שלכם מקלינאי התקשורת, הוא יסביר לכם כיצד לנקות אותו באופן יסודי, כולל החלפה של פילטר השעווה ברגע שהוא מתמלא ונסתם. במידה ושכחתם כיצד לנקות את המכשיר כראוי או שאתם לא בטוחים שאתם עושים זאת נכון, צרו עמנו קשר בהקדם ונשמח לסייע ולהסביר לכם כיצד עושים זאת. בנוסף, תוכלו למצוא פרטים נוספים על תהליך הניקוי במדריך למשתמש שקיבלתם עם המכשיר או למצוא מידע באינטרנט כולל סרטונים מפורטים. הקפידו על ניקוי יסודי לפחות אחת לשבוע.

הזמינו ניקוי מקצועי מספר פעמים בשנה

לצד הניקוי הביתי, מיני סאונד ממליץ בהחלט בהחלט לנקות את המכשיר אצל בעל מקצוע מספר פעמים בשנה. צרו עמנו קשר ונשמח להסביר לכם על אפשרויות הניקוי המקצועי שאנו מציעים. הניקוי המקצועי מאפשר בעצם הסרה יסודית של שעוות אוזניים ותאי עור מתים שלא ניתן להסיר בניקוי ביתי. בנוסף, במקרים מסוימים אף יוחלפו חלקים מהמכשיר שנשחקו בחלקים חדשים ועמידים יותר. לעתים, כאשר מדובר בניקוי פשוט התהליך עשוי לקחת בין חצי שעה לשעה, אך לפעמים כאשר נדרש ניקיון יסודי יותר והחלפה של מספר חלקים במכשיר כמו הכיסויים למיקרופון מכסה הסוללות, התהליך עשוי להיות מעט ארוך יותר.

מאמרים שיכולים לעניין אותכם

דגמים מכשירי שמיעה מומלצים למבוגרים

מכשירי שמיעה מחירים

מכשירי השמיעה המתקדמים והטובים בעולם

הקפידו להחליף את תושבת מכשיר השמיעה

לשמירה על איכות המכשיר, יש להחליף את התושבת שלו על בסיס קבוע, בהתאם לצורת המכשיר כמובן. אם אתם מתקשים להשאיר את מכשיר השמיעה בתוך האוזן, שומעים צפצופים מעצבנים או מרגישים באופן כללי חוסר נוחות בעת הרכבת המכשיר, התייעצו אתנו ויחד נשקול מעבר לתושבת בייצור אישי בהתאם למבנה תעלת האוזן שלכם. לעיתים, החלפה של תושבת כללית לתושבת מותאמת אישית, לא רק שתסייע בשמירה על המכשיר ותאריך את תוחלת החיים שלו, אלא גם תספק לכם איכות שמע טובה הרבה יותר, תמנע צליל פידבק ותתן לכם הרגשה טבעית הרבה יותר בהרכבה.

שמרו על מכשיר השמיעה שלכם יבש

אחד הדברים החשובים ביותר כזה נוגע לתחזוקת המכשיר, הוא לשמור כמה שיותר על החלקים הממוחשבים שלו. לרוב המכשירים המתקדמים כיום ישנם מנגנונים דוחי לחות, אך זיעה, שמן המופק מן העור וגם הלחות הקיימת באוויר, בהחלט יכולים להשפיע לרעה על החלקים השונים במכשיר שלכם וגם על המיקרופונים. לחות מוגברת עשויה לגרום לקורוזיה שיכולה לפגוע במכשיר ובעיקר בבית הסוללה שלא. חלק מהמכשירים מגיעים מראש עם רכיב מיוחד לאחסון המונע לחות, לאחרים ניתן לרכוש כאלו בתוספת תשלום ויש כאלה להם אין כלל רכיב ייעודי שכזה. מומלץ מאד להשקיע בקולט לחות שכזה במידה והוא לא מגיע עם המכשיר ולהרחיק ממנו לחות כמה שניתן.

אחסנו את מכשיר השמיעה שלכם כראוי

ישנם מספר משתנים שיש לקחת בחשבון באחסון מכשיר השמיעה שלכם, בין אם מדובר באחסון ללילה או לתקופה אורכה יותר. ודאו שברשותכם קופסת אחסון איכותית (ישנן קופסאות או נרתיקי איכסון המשמשים גם לטעינת המכשיר) והקפידו לאחסן את המכשיר שלכם בתוכה בכל לילה. אם אתם משתשמים בסוללות חד פעמיות, הקפידו להשאיר את מכסה הסוללות פתוח לפני שתסגרו את המכסה של קופסת האחסון. מומלץ בהחלט להוציא את הסוללות מהמכשיר בכל לילה לפני האחסון, ואם אתם מתכוננים לאחסון לתקופה ארוכה יותר מלילה אחד, חשוב מאד לעשות כך על מנת להמנע מקורוזיה שתפגע במכשיר. בנוסף, כפי שציינו קודם לכן, מומלץ מאד לאחסן את המכשיר עם רכיב למניעת לחות.

לסיכום, באמצעות יישום של חמשת הצעדים הפשוטים הללו, תוכלו להאריך את חיי מכשיר השמיעה שלכם. אם יש לכם שאלות נוספות או שתרצו להתייעץ בכל נושא, צרו איתנו קשר עוד היום ונשמח לעזור!

[gico-faq-details]

5/5 - (1 vote)