כל מה שצריך לדעת על מכשירי שמיעה שמתחברים לבלוטות

להדגמת המכשיר בבית שלך ללא התחייבות והצעת מחיר מלא פרטים ונחזור אליכם. או צורו איתנו קשר 0772303022

  מהו מכשיר שמיעה הכולל חיבור בלוטות'

  מכשיר שמיעה הכולל חיבור בלוטות' הוא מכשיר המכיל אנטנת בלוטות', המאפשרת לו להתחבר באופן אלחוטי למגוון רחב של מכשירים ואמצעים אחרים. עם המכשירים כאמור ניתן למנות טלפונים סלולאריים מצד אחד, וטלוויזיות חכמות המאפשרות חיבור כזה מצד שני. עם זאת, חשוב להדגיש כאן כי חלק מהחיבורים כאמור דורש שימוש באפליקציות ייעודיות, ומי שאיננו מיומן בתפעול שלהן עלול להתקשות בשימוש במכשירים הללו. אנטנת הבלוטות' מאפשרת חיבור מהיר, קל ויעיל לכל אחד מהמכשירים.

  מחירים של מכשירי שמיעה שמתחברים לבלוטוס

  באשר לעלויות – רמת המחירים של מכשירי שמיעה מהסוג הזה עשויה לנוע בטווח שבין 5,000 ₪ לבין 10,000 ₪, בכפוף לאיכות המכשיר ולצרכים של המשתמש בו. חשוב להדגיש  שני דברים: ראשית – מדובר בעלות למכשיר יחיד, כאשר בדרך כלל ההמלצה היא לרכוש שני מכשירים במקביל. בנוסף, יש לדעת שבכל הנוגע לאיכות, אין הבדל בין מכשיר שיש לו חיבור בלוטות' לבין מכשיר שאין לו חיבור כזה. מדובר אך ורק בתועלת מרובה יותר שמכשיר כזה יכול להביא.

  היתרונות של מכשירי שמיעה עם אנטנת בלוטות'

  1) בשיחות טלפון: היתרון המשמעותי ביותר של מכשירי השמיעה כאמור, טמון בעובדה שהמשתמשים בו יכולים ליהנות מהגברה משמעותית של עוצמת השמע גם בשיחות טלפון. זאת, בניגוד למכשירים אחרים המחייבים להתנתק מהם בכל פעם שמתקבלת שיחת טלפון או שיש כוונה והוציא שיחה כזאת. למעשה, מכשיר השמיעה הופך לאזנייה לכל דבר ועניין. כך, גם משתמשים הסובלים מירידת שמיעה בדרגה בינונית ואפילו חמורה, יכולים להמשיך ולהשתמש במכשירים הניידים שלהם כרגיל.

  2) אפליקאציה פשוטה לשימוש לשליטה על מכשיר השמיעה: יתרון חשוב נוסף טמון בקלות הרבה בה ניתן להפעיל את האפליקציה הייעודית המאפשרת לחבר את מכשיר השמיעה לטלפון ולמכשירים נוספים. גם משתמשים בעייתיים שהידע הטכני שלהם מוגבל,. יכולים לתפעל את האפליקציה הזאת בקלות ולמצות את התועלת שהיא עשויה להביא להם, כולל אפשרות לאתר באמצעותה מכשיר שמיעה שאבד. האפליקציה קלה לשימוש והכפתורים שלה בולטים, גדולים וברורים.

  חסרונות של מכשירי שמיעה עם אנטנת בלוטות'

  באשר לחסרונות – החסרונות העיקריים שניתן למנות הם 1) קיצור משמעותי של חיי הסוללה של מכשיר השמיעה מצד אחד, 2)והמחיר הגבוה היחסית של מכשירים מהסוג הזה מצד שני. עם זאת, לעומת היתרונות הגלומים בהם, החסרונות הללו בטלים בשישים. אבל חיסרון אחד הוא אכן משמעותי – 3) חיבור בלוטות' איננו זמין במכשירים תוך אוזניים, ורק המכשירים המתחברים מאחורי האוזן מצוידים בו. בנוסף, למרות הפשטות היחסית של תפעול האפליקציה, עדיין יכול להיווצר מצב שמשתמש מבוגר לא יידע כיצד לתפעל אותה.

  אילו מכשירים כוללים חיבור בלוטות' ולאילו מכשירים ניתן להתחבר באמצעותם

  אחת המגבלות של מכשירי השמיעה המצוידים בחיבור בלוטות' כבר הוזכרה לעיל – מכשירים תוך אוזניים אינם מצוידים בחיבור כזה. עם זאת, אנטנת בלוטות' מאפשרת להתחבר למגוון רחב של מכשירים, אף שמדובר בעיקר במכשירי iphone. המגוון הזה כולל כולל טלוויזיות חכמות ומכשירי סלולר מהדור החדש. אמנם חיבור לטלוויזיה דורש הצטיידות במתאם מתאים, אבל מדובר בעניין טכני פשוט שיכול לשנות למעשה את איכות החיים של המשתמש לטובה. דבר נוסף שחשוב לציין הוא שרק מכשירי שמיעה שיוצרו לאחר שנת 2015 ואינם מכשירים תוך אוזניים, מצוידים בחיבור בלוטות'. יש להתייעץ עם קלינאי התקשורת של המשתמש, שהוא איש המקצוע האמון על התאמת מכשיר השמיעה, על מנת להבין בדיוק כיצד ניתן למקסם את התועלת שמכשירים כאלה עשויים להביא לו.

  היתרונות והחסרונות של מכשירי שמיעה עם חיבור בלוטות

  אם עד לא מכבר מכשירי שמיעה שמשו לשיפור השמיעה ואיתה הקשר של בעל המכשיר עם הסביבה, הרי שנכון להיום המצב שונה בתכלית. מכשירי השמיעה אמנם ממשיכים למלא את הייעוד המקורי שלהם, אבל יחד עם זאת נוספו להם פונקציות אחרות, ההופכות אותם לכלי יעיל מאד המסייע למשתמש במגוון רחב של תחומים נוספים. אחד הגורמים ששדרגו את מכשירי השמיעה מהדור החדש, הוא חיבור בלוטות' הכלול במרבית המכשירים החדשים. החיבור הזה משדרג אותם ומאפשר להם למלא פונקציות נוספות. מהו מכשיר שמיעה הכולל חיבור בלוטות' וכיצד מכשיר כזה יכול לסייע למשתמש בו? מהם היתרונות הגלומים במכשיר הכולל חיבור בלוטות' כאמור? אילו מכשירי שמיעה מומלצים כוללים חיבור בלוטות'? מהן העלויות של מכשירי שמיעה הכוללים חיבור בלוטות' ועד כמה הם ידידותיים למשתמשים, כולל משתמשים מבוגרים? כל התשובות בהמשך המאמר.

  כיוון שמכשירי השמיעה המצוידים באנטנת בלוטות' מתחברים לטלפון הסלולארי, הם הופכים את השימוש בו לקל ויעיל ומאפשרים למשתמש למצות את השימוש במכשירים הסלולאריים, כולל האזנה למוזיקה, ולפודקאסטים וכן צפייה בסרטונים או ניהול שיחות וידיאו. בדרך כלל, החיבור של מכשיר השמיעה מתבצע באמצעות אפליקציה ייעודית המאפשרת למשתמש לשלוט על עוצמת הווליום (שמע) וכן להפוך את מכשיר השמיעה לדיבורית לכל דבר ועניין. כל זאת, בקלות וביעילות תוך מתן אפשרות גם למשתמשים מבוגרים למצות את היתרונות של מכשיר השמיעה הזה. עם זאת, המגבלה נכון לכתיבת שורות אלה היא שמשתמשי מכשיר השמיעה המצויד באנטנת בלוטות' יכולים למצות את היתרונות שלו אך ורק אם הם מחזיקים מכשירי שמיעה איפון. מכשירים מבוססי אנדרואיד עדיין אינם יכולים להתקשר עם מכשירי השמיעה כאמור.

  עוד כמה דברים שחשוב לדעת

  בראש וראשונה מיני סאונד, חשוב להבין כיצד מתבצע החיבור בין מכשיר השמיעה לטלפון הנייד. בשלב הראשון מורידים לטלפון את האפליקציה הייעודית של מכשיר השמיעה. בשלב הבא מפעילים את חיבור הבלוטות' במכשיר, פעולה פשוטה למדיי. בהמשך, יש לפתוח ולסגור את תא הסוללה במכשיר השמיעה, מה שמאתחל אותו ומאפשר לו להתחבר לטלפון. בשלב הזה תוכלו לברר באמצעות האפליקציה שהטלפון אכן מחובר למכשיר. כמובן שמומלץ לנסות ולהשתמש בו, על מנת לוודא שהחיבור אכן פועל – להתקשר למאן דהו או לקבל שיחת טלפון.

  בדרך כלל, מכשיר השמיעה המצויד באנטנת בלוטות' הוא ידידותי למשתמש. עם זאת, כיון שמדובר בחלק ניכר מהמקרים במשתמשים מבוגרים שאינם מאמונים על שימוש בטכנולוגיה מודרנית, הם עלולים להתקשות בתפעול המכשיר על כלל ההיבטים שלו. חשוב לבדוק את רמת הידע אצל המשתמש הפוטנציאלי לפני שמבצעים את הרכישה.

  5/5 - (1 vote)