מכשירי שמיעה המתאימים לסוגים השונים של ירידות השמיעה

מכשירי שמיעה זעירים

כולנו מכירים אנשים שנולדו עם בעיות שמיעה, וכן קיימים אנשים רבים מאוד בישראל הסובלים מלקויי שמיעה נרכשים. הסיבות ללקויי השמיעה הם רבים ושונים, וניתן למצוא אנשים רבים הסובלים לא רק מבוגרים הגיל השלישי סובלים מלקויי שמיעה, אלא גם ניתן לראות ילדים קטנים ותינוקות זעירים הסובלים מלקוי שמיעה. קיימים אין ספור מצבים של לקויי שמיעה, ולכל מצב כזה קיים טיפול מתאים לבעיה שבה נתקלים, ולרוב הבעיות השמיעה יש צורך במכשירי שמיעה לצורך טיפול מיטבי באנשים, ילדים, ותינוקות, שלא מצליחים לשמוע כראוי, אז איזה לקויות שמיעה קיימות וסוגי מכירי שמיעה קיימים ללקויות אלו ומכשירי שמיעה מחירים?

איזה סוגים של ליקויי שמיעה קיימים?

ליקוי שמיעה הולכתי

ליקוי שמיעה הולכתי מתרחש כאשר דבר חוסם את גלי הקול מלהגיע אל האוזן הפנימית דרך האוזן החיצונית, שכן ניתן לדמות את ליקוי שמיעה הולכתי על ידי סתימת האוזן. 

ליקוי שמיעה תחושתי עצבי

זהו ליקוי שמיעה שמעורבים בו בעיה באוזן הפנימית ולא בעצב השמיעה. אך בדרך כלל מאחדים אותם ביחד כי הן קשורים אחד לשני. וכאשר אחד מהם אינו תקין גם השני יהיה לא תקין. כאשר מגלים ליקוי שמיעה זה חשוב מאד לא לזלזל אלא לטפל בליקוי שמיעה באופו מהיר.

מהן הסיבות הגורמות לליקוי שמיעה הולכתי?

הסיבות הגורמות לליקוי זה הן מגוונות מא וכוללות: גידולים, נקב בעור התוף, טראומה ממומים באוזן החיצונית או הפנימית.

איך ניתן לטפל בליקוי זה

הדרך הכי טובה לטפל בליקוי  שמיעה הולכתי היא דרך מכשירי שמיעה. מכשירי שמיעה הם הפתרון הקל במקרה אך ישנם גם טיפולים אחרים לשם כך  בצבים שלא תמיד ניתן לטפל בלקות השמיעה על ידי מכשירי השמיעה.

מהם הגורמים לליקוי שמיעה תחושתי עצבי

ניתן לראות כי קיימים גורמים רבים לליקוי שמיעה תחושתי עצבי ברפואה מחלקים את הגורמים לשני סוגים: ליקוי שמיעה- ניתן לומר שליקוי זה הוא מלידה או שתינוקות וילדים נולדו כך .

ליקוי שמיעה נרכש: זהו ליקוי שמיעה שקורה בילדים קטנים במשל החיים ליקוי זה קורה ממגון רחב של סיבות: ךליקוי שמיעה מזקנה, דלקת קרום המוח חשיפה לרעש ועוד.

מהם הסימנים של ליקויות אלו?

ניתן לומר כי אם האדם אינו מצליח לשמוע את הקולות גם אם מדברים בקול רם מאד יש לו בעיה הבעיה יכולה להיות באוזן אחת או בשתי האוזניים.

מהם הטיפולים

במקרים אלו טיפולים על ידי מכשירי שמיעה הם פתרון מעולה שכנראה לא עולה יקר מידי

ליקוי שמיעה מעורב

ליקוי שמיעה מעורב הוא כשמו זהו ליקוי שמשלב גם ליקוי שמיעה שהוא הולכתי וגם ליקוי שמיעה עצבי. ניתן לראות כי הטיפולים שמתבצעים על מנת לטפל במקרה זה. הוא נגרם כתוצאות מבעיות באוזן התיכונה החיצונית או הפנימית.

מהם הטיפולים ?

הטיפול בליקוי שמיעה ממעור יכולים להיות רבים וטובים ניתן לומר כי לרפואה יש בהחלט להציע על מנת להגיע לפתרון הבעיה החל מתרופות ועוד ניתוחים ומכשירי שמיעה.

ליקוי שמיעה עצבי

לגבי ליקוי שמיעה עצבי זהו ליקוי שנגרם על ידי העדרות של עצב השמיעה. ליקוי זה של שמיעה הוא בלתי ואין טיפולים שיכולים לתת פיתרון מושלם לבעיה הזו.

סוגי של מכשירי שמיעה?

מכשיר ישמעיה סטארקי

קיימים סוגים רבים של מכשירי שמיעה, לסובלים מבעיות אלו ואחרות של ליקויי שמיעה. מכשיר שמיעה הוא בעצם מכשיר שנועד להגביר את עוצמת הקול. ותפקידו לסייע לסובלים מליקויי שמיעה באוזניים. כל מכשירי השמיעה פועלים על פי העיקרון הבא.מכשירי שמיעה קולטים צלילים באמצעות רמקול.וביאים אותם אל האוזן באמצעים שונים. רמקול או אלקטרודה המוכנסת אל תוך האוזן הפנימית.

הכלל הוא ככל שמכשיר השמיעה הינו משוכלל יותר כך גם הוא יהיה יקר יותר.אך חשוב להדגיש כי גם במצב שבו מכשירי השמיעה הם משוכללים מאד  ומחירם יקר במיוחד המכשיר הזה עדיין לא יצליח להביא את האדם לשמיעה נורמלית.

מכשירים המושמים באוזן החיצונית  כלומר מכשירי שמיעה מאחורי האוזן

מכשירי שמיעה סטארקי

המכשיר עצמו הינו מכשיר שיושב מאחורי אפרכסת האוזן. באמצעות צינורית דקה ושקופה מכשיר השמיעה עצמו מתחבר אל אוזניה המותאמת אישית במיוחד לאדם.מכשירים אלו נחשבים חזקים יחסית. וניתן לטפל באמצעותם בליקווי שמיעה ביננויים עד חמורים. כמו יש לקחת בחשבון את העובדה כי סוגים אלו של מכשירי השמיעה הם קלים וידודתיים למשתמש. מכשירים אלו מעבר לכך שהם ידודתיים למשתמש הם גם מעוצבים בצורה נוחה ויש להם נראות טובה. כמו כן גם המכשירים האלו נחשבים למכשירים הכי קטנים בעולם ולא ניתן כלל להבחין בהם.

מכשירי שמיעה בתוך האוזן

מכשירי שמיעה ממוקמים בחלל האמצעי של האפרכסת ובחלק מתעלת האוזן. היתרון העיקרי של המכשיר האלו שהם נוחים מאוד לתפעול. וניתן להבחין בכפתורי ההפעלה שלהם נמצאים על גבי הצד החיצוני של המכשיר לתפעול נוח במיוחד.

מכשירים בתוך תעלת האוזן

מכשירי שמיעה מומוקמים בתוך תעלת האוזן ובדרך כלצל החלק החיצוני של מכשירים אלו נראה כלפי חוץ. החלק החיצוני הוא הינו קטן יותר בהרבה מהסוגים של מכשירי השמיעה האחרים. בדומה למכשירים אחרים גם על גבי מכשירים אלו יש את כפתורי ההפעלה.

מכשירים שנמצאים לגמרי בתוך תעלת האוזן

אלו המכשירים המתקדמים ביותר מסוגם והם נכנסים אל תוך תעלת האוזן הם זעירים מאד ולא ניתן להבחין בהם. היתרון שלהם זה שיש צורך להתאים את המכשיר היטב לאוזן של המטופל.

הדבר החשוב ביותר בהתאמת מכשיר שמיעה הוא שההתאמה של מכשיר השמיעה תהיה בדיוק בהתאם לבעיית השמיע האישית שלכם .

כמה זה עולה לנו?

מכשירי שמיעה מחירים

כדי לענות על שאלה זו יש בהחלט להבין כי קיימים מאות סוגים של מכשירי שמיעה ישנם מחירים יקרים מאוד וישנם זולים מאד. אך יש להבין כי גם המכשירים הזולים ביותר הינם מכשירים יקרים.

פרמטרים לקביעת איכות מכשירי שמיעה

איכות המכשיר- אחד הפרמטרים המשפיעים ביותר על המחירים של מכשירי השמיעה הוא האיכות של המכשיר ככל מומלץ לרכוש את מכשיר השמיעה עם הטכנולוגיה הטובה ביותר. עלויות של מכשיר השמיעה תלויה באיכות המכשיר. יש לדעת כי כל מכון שמיעה יציע איכותיות אחרות של מכשיר שמיעה ויש לדעת כי קיימים שלושה רמות בסיס: בסיס בניים ופרמיום ולכן ישנה חשיבות לדגם מכשיר  השמיעה ולא דווקא למותג עצמו.

תצורת המכשיר

יש לדעת כי ישנהה חשיבות רמה למחיר של מכשיר השמיעה על פי התצורה שלו קיימים שלושה סוגי תצורה: מכשיחרים מאחורי האוזן, מכשיר שמורכב מאחורי האוזן ובעל צינורית דקה מכשיר שמורכב כולו בתוך תעלת האוזן.

עוצמת המכשיר

ככל יש לדעת כי המחירים של מכשירי השמיעה תחלויים בעוצמת המכשיר ככל מכשירים גדולים יותר יהיו בעלי עוצמה גדולה יותר. מומלץ לעין בדירוג מכשירי שמיעה

סוללות

יש מכשירים עם סוללה מובנות שניתנתות להטענה ויש כאלו שצריך כל פעם להחליף אותן

נטרול אינטון

טינטון הוא צפמצצופים באוזניים אם אתם סובלים מכך כדאי לכם לרכוש מכשיר המטפל בבעיה הזו.

אביזרים נלווים

יש אביזרים נלווים שניתנים לרכישה בנפרד והם מייקרים את המחירים של מכשירי השמיעה.

אז כמה זה עולה לנו

מכשירי שמיעה מחירים

ניתן לראות כי מכשירי השמיעה מחירים הינם בהחלט הוצאה גבוהה שיש לתת עליה את החשבון:

מכשירים תוך אוזניים- בין 1500-12000 שקלים.

מכשירים מאחורי האוזן יעלו בין 1000-11000שקלים

מכשירים בהתאמה פתוחה יעלו בין 1000-12000 שקלים

מכשירים עם מגבר בתעלת השמיעה יעלו 3000-11000 שקלים

בנוסף לסוג ולדגם המכשיר המשפיע בהחלט על העלות יש להבחין לב במותג ולמונטין של היצרן

1/5 - (1 vote)