מכשירי שמיעה מחירים

טווח המחירים של מכשירי השמיעה הינו רחב מאוד. מדוע ישנם מכשירים זולים וישנם מכשירי שמיעה יקרים? מה ההבדל ביניהם ומה מכריע את מחירם של מכשירי השמיעה?

טווח המחירים של המכשירים (אחרי כל ההנחות של סל הבריאות וסבסוד קופות החולים – המחיר הינו למכשיר אחד ולא לזוג מכשירים).

עבור מכשיר ברמה גבוהה: 4,000-10,000 ₪

עבור מכשיר ברמה בינונית: 2,000-5,000 ₪

עבור מכשיר ברמה בסיסית: 0 – 2,000 ₪

Nano CIC

דירוג המכשיר: רמה גבוהה
מחיר: 6,500 ש”ח
שנת השקה: 2019

  1. בעל ממדים זעירים
  2. מכיל 8 מנגנונים שונים ומתקדמים להפחתת רעשי הסביבה
  3. מאפשר שמיעה מרחבית ב-360 מעלות
  4. מתאים את עצמו לסביבה באופן אוטומטי
  5.  פונקציה לנטרול טנטון (צפצופים באוזן)
  6. נוח ופשוט להפעלה ולשימוש עבור הקהל הבוגר

כפי שמצוין לעיל, הטווח הינו רחב וההבדל במחירים נובע מההבדל ברמה של המכשירים. הרמה של המכשירים היא איכותם של המכשירים – ככל שהמכשיר איכותי יותר כך הוא עולה יותר. מכשירי השמיעה המתקדמים אינם הוצאה זולה. מכשירי שמיעה מתומחרים לפי יחידה ולא לפי זוג, כך שאם יש לכם התדרדרות שמיעה זהה בשתי האוזניים אתם לא יכולים להסתפק במכשיר אחד ויש לקנות זוג מכשירי שמיעה (כמו לשלם על שני מוצרים).

מה מהבדיל בין מכשירי השמיעה השונים מבחינת מחירים?

ההבדל העיקרי הוא ברמה הטכנולוגית. המכשירים החדישים מכילים טכנולוגיה מתקדמת וחדשנית יותר ומכשירי שמיעה מומלצים הינם מכשירים איכותיים מהדגמים החדשים.

יצרניות מכשירי השמיעה מסווגות את דגמי מכשירי השמיעה שלהן לרמות שונות. נהוג לחלק לשלוש רמות, כאשר ההבדל ביניהן הוא באיכות וברמה הטכנולוגית של המכשיר. רמה גבוהה הוא המכשיר המתקדם בלי שום קשר לחומרת ההתדרדרות בשמיעה של המרכיב.

איך נקבע המחיר של מכשיר שמיעה?

לכל דגם של מכשיר שמיעה יש מחיר מחירון וממנו מתקזז הסבסוד של קופת החולים (3,500 ₪). כך יוצא מחיר השתתפות הלקוח, מה שבפועל הלקוח אמור לשלם על מכשיר אחד.

 

מה קובע את מחיר המחירון של מכשיר שמיעה?

  1. הצורה של המכשיר

הצורה היא איך המכשיר נראה. ישנן שלוש צורות של מכשירי שמיעה:

א. מכשיר שמיעה בצורת RIC – הרמקול של המכשיר נמצא בתוך תעלת האוזן והמכשיר יושב מאחורי האוזן.

ב. מכשיר שמיעה בצורת BTE – דומה לדגם RIC  אבל גדול יותר. מתאים יותר להתדרדרות חמורה בשמיעה ולאנשים מבוגרים שקשה להם לתפעל מכשירי שמיעה קטנים.

ג. מכשירי שמיעה בצורת CIC – מכשירים קטנים שיושבים רק בתוך תעלת האוזן ללא חלק מאחורי האוזן. מתאימים להתדרדרות בינונית בשמיעה.

בדרך כלל מכשירי שמיעה BTE זולים יותר מאשר מכשירי RIC ו-CIC. הצורה אינה משחקת תפקיד גדול במחיר. הפרמטר החשוב ביותר בהכרעת המחיר הוא האיכות של המכשיר.

  1. הרמה של המכשיר

הרמה של המכשיר היא הדרגה הטכנולוגית של המכשיר: כיצד המכשיר מחליש רעשים, כמה המעבד שלו מהיר, איכות הקול שלו, איך המכשיר מתנהג כאשר מדובר בחבורה של אנשים, ועוד. אלו הם הפרמטרים החשובים במחירי מכשירי השמיעה.

מכשירי השמיעה החדשים הינם יקרים. המכשירים המתקדמים מתאפיינים בשלושה פרמטרים עיקרים:

א) סינון רעשי סביבה: מי שמרכיב מכשיר שמיעה בסביבה שקטה נהנה מאוד ושומע טוב ללא מאמץ. הבעיה מתחילה כשהוא יוצא החוצה, כשיש הרבה רכבים מסביב, הרבה אנשים מדברים וכו’. אם מכשיר השמיעה שלכם לא מתקדם הוא יכול להפריע לכם לשמוע, רעשי הסביבה יציקו, תשמעו דברים שאתם לא רוצים לשמוע. מכשירי שמיעה מתקדמים מתמחים בסינון רעשים, הם מזהים את הרעשים הלא רצויים על פי התדר שלהם ומחלישים אותם.

ב) הבנת הדיבור: המילים, ההברות והעיצורים יותר חדים ומובנים במכשירי השמיעה המתקדמים. הם יודעים לזהות את הדיבור ולנגיש אותו למרכיב בלי שום מאמץ שמיעתי גם בסביבות שמיעה מאתגרות במיוחד.

ג) תכונות מיוחדות למכשיר: היום מכשירי השמיעה מכילים תכונות שונות שקשורות לא רק לעניין השמיעה, אלא הם גם מתחברים לבלוטות’, נטענים ועוד. כל התכונות הללו מעלות המחיר של המכשיר.

איזה מכשיר שמיעה כדאי לקנות מבין כל המכשירים?

זה תלוי בתקציב שלכם. כפי שמצוין לעיל, מכשירי השמיעה המתקדמים אינם הוצאה זולה ועולים הרבה כסף. חשוב לבחור מכשיר שמתאים לכם ולצרכים שלכם מבחינת נראות וביצועים. חשוב גם לבחור מכון שמיעה אמין עם צוות מיומן להתאמת מכשירי השמיעה. ישנה חשיבות רבה להתאמת המכשיר וכיול המכשיר ולא רק לדגם של המכשיר.

המחיר של מכשירי השמיעה לא רק כולל את המחיר של המוצר עצמו. הוא כולל גם אחריות, שירות על המכשירים, כיוונים ועוד.