תכונות של מכישיר שמיעה מומלצים

מכשיר ישמעיה סטארקי

בשוק ישנם סוגים רבים של מכשירי שמיעה. ירידת שמיעה היא דבר נפוץ למדיי ואנשים רבים נזקקים למכשירים אלו. כאשר מאובחנת ירידה בשמיעה וישנה המלצה להתחיל להרכיב מכשירים – חשוב לדעת אילו מכשירים הם טובים ומומלצים.

 

אז מה הן התכונות שהופכות מכשירי שמיעה למומלצים?

באופן כללי ניתן לומר שמכשירי שמיעה מומלצים כיום הם המכשירים החדישים והמתקדמים שיש להם תכונות המשפרות את איכות השמיעה וגם תכונות טכנולוגיות מתקדמות נוספות.

מכשירים אלו מסייעים להבנה של דיבור, גם כאשר תנאי הרעש מסביב אינם אופטימליים. הטכנולוגיה שלהם מסייעת לסנן רעשים ולהחליש רעשי רקע בלתי נחוצים. כך המרכיבים אותם יכולים להבין טוב יותר את בני שיחם ולתפקד היטב גם בתנאים בהם רמת הרעש הסביבתית היא גבוהה.  

מכשירי שמיעה אלו מכילים חידושים רבים והם נמצאים בחזית הפיתוחים בתחום השמיעה. בכל שנה יוצאים מכשירים חדשים לשוק, והמומלצים ביותר הם תמיד החדשים והמתקדמים ביותר.

מהן התכונות שהופכות מכשיר שמיעה למומלץ – פירוט:

1.גודל המכשיר.

בעבר מכשירי השמיעה היו גדולים ומסורבלים למדיי. הם היו מאוד בולטים לעין והדבר הפריע לאנשים רבים שהרכיבו מכשירים כאלו. כיום, חלה התפתחות עצומה בגודל ובמבנה של המכשירים. הם נעשו זעירים יותר, עד לרמה שכמעט לא ניתן להבחין בהם ויזואלית בתוך האוזן. הדבר מהווה פריצת דרך אסתטית שחשובה למרכיבי מכשירים רבים.

מכשירי שמיעה זעירים כאלו (דגמי CIC) נכנסים לתוך תעלת האוזן ונבנים בהתאמה אישית על פי המבנה של האוזן של מי שמרכיב אותם.  

ישנם עדיין מכשירים שכוללים חלק חיצוני היושב מאחורי האוזן (דגמי RIC) וצינורית נכנסת לחלק הפנימי שלה. גם מכשירים אלו זעירים בהרבה ממה שהיה נפוץ בעבר ומהווים קפיצת מדרגה מבחינה אסתטית.

היתרון של מכשירים מודרניים אלו הם שהגודל שלהם הולך וקטן ובמקביל איכות השמיעה שהם מספקים רק משתפרת.

 2.יכולת סינון רעשים משופרת

רעשים סביבתיים הם אחד מהאתגרים הגדולים ביותר שאנשים עם ירידה בשמיעה חווים בחיי היום יום. הירידה בשמיעה עלולה לגרום לכך שהם יחוו קושי בהבנת דיבור ולעתים ישמעו בצורה מוגברת דווקא רעשי רקע ולא את צליל הדיבור של בני שיחם. לקטלוג מכישרי שמיעה ומאפיינים שלהם

המכשירים המתקדמים והמומלצים הם בעלי יכולת משופרת לסנן רעשים. הם מסוגלים לזהות אילו צלילים מגיעים מרחוק ושיש להפחית בעוצמה שלהם, ובמקביל לזהות אילו צלילים הם צלילי דיבור הבאים מקרוב.

כך למעשה המכשירים מנתחים את הסביבה ומשפרים מאוד את היכולת להשתתף בשיחה, גם בשיחות מרובות משתתפים בסביבה רועשת.

במכשירי השמיעה מהדור הישן הרעשים היו מוגברים או מוחלשים באופן אחיד למדיי. החידושים הטכנולוגיים במכשירים המומלצים מאפשרים לסנן צלילים באופן סלקטיבי. יצרניות המכשירים משקיעות משאבים רבים כדי להמשיך ולשכלל את היכולת הזו במכשירים שלהן.

3.איכות הצלילים

במכשירי השמיעה הישנים הצלילים שהועברו היו מעט צורמניים. איכות הקול לא הייתה טבעית ונעימה, והדבר הפריע לרבים. כיום, מכשירי השמיעה המומלצים הם בעלי איכות קול טובה בהרבה. הם מעבירים צלילים שדומים ככל האפשר לצלילים טבעיים הנשמעים על ידי האוזניים. הסיבה לכך היא שטכנולוגיית עיבוד הצליל השתפרה מאוד וזה מה שמאפשר את השיפור באיכות.  

4.התאמה לכל מי שסובל מירידה בשמיעה

מכשירי השמיעה החדישים הם בעלי יכולת כוונון מרובה. לכן ניתן להתאים אותם לכל סוגי לקויות השמיעה. המכשירים ניתנים לכיול על ידי מחשב ויכולים להיות מתוכנתים למגוון רחב של לקויות שמיעה. הטכנולוגיה מאפשרת לתכנת את המכשיר בהתאם לתוצאות בדיקת השמיעה. מדובר בהתאמה אישית ברמה גבוהה ביותר. גם אם מצב השמיעה משתנה עם הזמן, המכשירים המומלצים ניתנים לכוונון מחודש ולהמשיך לשרת את מרכיב המכשירים לאורך זמן.

5.רמת שליטה טובה יותר

מכיוון שהמכשירים החדישים והמומלצים הם ממוחשבים יותר, ניתן לשלוט בתכונות שלהם באופן מלא. ישנה שליטה במפת הצלילים שלהם וברמת העוצמה של תדרים שונים – הכל בהתאם לתוצאות בדיקת השמיעה שעורך הלקוח. בנוסף, ישנם כפתורים על המכשיר עצמו שמאפשרים מעבר בין תכניות מוגדרות מראש. את השליטה על התכניות יכול לעשות מרכיב המכשירים עצמו בקלות. ישנן אפילו אפליקציות לטלפון הנייד שיכולות לשלוט על הכוונון של המכשירים.

6.הסתגלות קלה יותר

למרות שהמכשירים הם בעצם גוף זר בתוך האוזן שלנו, מכיוון שגודלם זעיר והם מספקים חוויית שמיעה טבעית יותר – ההסתגלות אליהם היא מהירה בהרבה. ככל שרמת המכשירים מתקדמת יותר – כך מתקצר זמן ההסתגלות למכשירים.

  7.יכולת הבנת דיבור

 קושי בהבנת דיבור יכול להיות מתסכל ביותר. המכשירים החדשים והמומלצים מאפשרים לקלוט צלילי דיבור בצורה ברורה יותר. כך ניתן לא רק לשמוע את הצלילים, אלא גם לפענח בקלות רבה יותר את המלים עצמן.

 

8.תכונות מתקדמות נוספות

המכשירים המודרניים כוללים תכונות מתקדמות נוספות. מדובר בתכונות כמו חיבור באמצעות מכשירי שמיעה בלוטוס לטלפונים, למחשבים ולמכשירי טלוויזיה. מרכיב המכשירים יכול לקבל שיחות טלפון ישירות למכשיר. באותה צורה הוא יכול גם לקלוט את הסאונד של שידורי הטלוויזיה היישר לתוך האוזן שלו. ישנם גם מכשירי שמיעה שניתן לטעון אותם, כאלו הניתנים לשליטה מרחוק, ותכונה המונעת רעשים באוזניים (טנטון).

 

9.עמידות רבה

מכשירים מומלצים הם עמידים ביותר. הם יכולים להחזיק ולתפקד לטווח ארוך של שנים, וגם עלות התחזוקה והתיקון שלהם היא נמוכה יותר. חשוב לציים שמחיר מכשירי שמיעה מתקדמים הע בין 5,000 ל- 7,000 ש”ח.