שימוש בזוג מכשירי שמיעה לעומת שימוש במכשיר שמיעה אחד

מכשיר ישמעיה סטארקי

האם כדאי להרכיב זוג מכשירי שמיעה, או שכדאי להסתפק במכשיר שמיעה אחד?

מכשירי השמיעה נמכרים כיחידים ולא כזוגות מכשירי שמיעה, אבל כדי להבטיח איזון ואיכות שמיעה טובה וברמה גבוהה, מומלץ מאוד, ברוב המקרים, להרכיב שני מכשירי שמיעה מהקטלוג ולא להסתפק במכשיר שמיעה אחד.

למה כדאי להרכיב שני מכשירי שמיעה ולא מכשיר שמיעה אחד?

  1. עוצמה גבוהה יותר – זוג מכשירי שמיעה מגבירים את השמיעה בצורה טובה יותר, כך שהשמיעה בעזרת זוג מכשירי שמיעה הופכת ליותר ברורה.
  2. מאמץ לשמוע – כשמרכיבים מכשיר שמיעה אחת, אז יש יותר עומס על האוזן ללא מכשיר השמיעה, כדי לשמוע היטב בשתי האוזניים, לכן הרכבת זוג מכשירי שמיעה מקלה על העומס בשתי האוזניים וחווית השמיעה נעימה יותר.
  3. מניעת טנטון – הרכבת מכשיר שמיעה אחד עלולה לפגוע באיזון, מה שיכול לגרום לטינטון והרכבת זוג מכשירי שמיעה מפחית ואפילו מונע טנטון.
  4. איזון – הרכבת שני מכשירי שמיעה שומרת על איזון ומונעת בלבול.
  5. דיבור ברור יותר – הרכבת שני מכשירי שמיעה הופכת את הדיבור לברור יותר.
  6. הפרדת הקולות של הדוברים – הרכבת שני מכשירי שמיעה מפרידה בצורה טובה יותר בין קולות הדוברים, במקרה שכמה אנשים מדברים בו זמנית.

מתי אפשר להסתפק במכשיר שמיעה אחד בלבד?

  1. במקרה של אוזן שלא שומעת בכלל – מכשיר שמיעה לא יכול עזור לאוזן שלא שומעת בכלל.
  2. אוזן תקינה או עם ירידת שמיעה מאוד קלה – במקרקה שמתגלה ירדית שמיעה קלה בבדיקת שמיעה שמתבצעת על ידי קלינאי תקשורת מכשיר שמיעה אחד יכול להספיק, בהתאם להמלצה ובדיקה של קלינאי תקשורת.

איך זה מתבטא במחיר?

כשרוכשים מכשירי שמיעה, משלמים עבור כל מכשיר בודד בנפרד. מי שרוכש זוג מכשירי שמיעה, משלם על שני מכשירי שמיעה. המחיר של מכשירי השמיעה נקבע בהתאם לזוג מכשיר השמיעה ולרמה הטכנולוגית שלו. מחירי המכשיר כוללים את ההנחה של קופות החולים.

במיני סאונד ברוב המקרים, מומלץ מאוד לרכוש מכשירי שמיעה כדי לשמור על איזון וסימטריה וכך לשפר ולשקם את השמיעה, לשמוע בצורה ברורה ואיכותית יותר וליהנות מאיכות חיים טובה

5/5 - (1 vote)

[gico-faq-details]